הטיפולים מתבצעים במים חמימים וכוללים מגע, תנועה ושקט. הם מזמינים לשחרר משהו מההחזקות שמלוות אותנו ולגלות אפשרויות חדשות - בגוף ובנפש.

טיפולי מים image
 מפגש של שלוש/ה (לפחות) : המטופל/ת, המים ואני.
הטיפול מקדם התמוססות רכה של כיווצים בגוף ובתודעה דרך מגע, תנועה ועצירה.
המים הם "ישות טיפולית" נפלאה, בעיניי : הם מקבלים לגמרי את צורתנו כפי שהיא באותו הרגע, תומכים ומזמינים להרפייה; במקביל הם מספקים התנגדות בונה ומעודדים תנועה הלאה.
מתוך כך, הטיפול מאפשר לשחרר משהו מההחזקות שמלוות אותנו, להעמיק אל עצמנו ולגלות אפשרויות מגוונות - בגוף ובנפש.

הוא מועיל למגוון מצבים:
ברובד הפיזי הטיפול מעניק, למשל, הקלה על נוקשות וכאבים של שרירים ושל מפרקים, מסיר מהגוף עומס (בפרט בהריון) ומזמין הגדלה של טווחי-תנועה, התארכות ורווחה. במקרה הצורך, המפגש משולב בעבודה אקטיבית שמדגישה מימדים של ייצוב וחיזוק.
ברובד הנפשי הטיפול מזמין היתמכות, מנוחה והרפייה; תכנים מנטאליים שונים עשויים לצוף ו"להישטף" הלאה. הוא מספק התנסויות חדשות של גבולות ודימוי-גוף ומפגש עם מים בסביבה בטוחה (למי שיש פחדים סביב הנושא).
הוא מלמד (גם אותי, שוב ושוב) על הקשבה פתוחה, קבלה והתמסרות, משחקיות והתחדשות, רוך ועוצמה.

השם "וואטסו" הוא שילוב של המילים water ו-shiatzu; השיטה פותחה בשנות ה-80 בקליפורניה על-ידי הרולד דאל, מטפל בשיאצו שבחר לחקור את הטכניקה בסביבה שונה: במקום על מזרן, במעיינות חמים.
תהליך הסמכתי בשיטה כלל מידה של לימודי שיאצו, אך בעיניי הסביבה המימית יוצרת איכות טיפול שונה וייחודית.

פרט לוואטסו למדתי "טכניקות מים" נוספות, כגון ווטרדאנס והילינג-דאנס; הטיפול מתרקם יחד מכל אלה ובעיקר מתוך האינטראקציה.

המפגש מתחיל בשיחה קצרה, אשר פותחת את הכיוונון המשותף: היא כוללת עדכון במצב הנוכחי איתו מגיע/ה המטופל/ת ותיאום ציפיות בסיסי. אם זהו טיפול ראשון, תכלול שיחת הפתיחה גם הסבר קצר והנחיות פשוטות. לעתים (ובעיקר בטיפולי המשך) תכלול השיחה עוד העמקה אל תחושות הגוף ומשאלות הלב.
מכאן אפשר מעט "להניח בצד" את הדבר שאיתו הגענו ולהיכנס אל המים פנויים יותר.

המים בבריכה מותאמים לטיפול : הם חמימים, מחוטאים ובגובה עמידה (הגובה, יחד עם הנוכחות התומכת של המטפלת, מאפשר מפגש מותאם גם למי שחושש ממים או אינו יודע לשחות).
המטופל/ת מצוי/ה בציפה נתמכת, כאשר האזניים במים, באופן שמזמין ניתוק מרחשי העולם שבחוץ. הפה והאף מחוץ למים (אלא אם בוחרות לשלב בטיפול צלילות) והנשימה מתרווחת בהדרגה.
הטיפול מתהווה מתוך בקשות המטופל/ת, מתוך הידע שנאסף בשיחה המקדימה ומתוך תחושתיות הרגע. הוא יכול לכלול מתיחות, לחיצות, עיסויים, ערסולים ותנודות; יש בו גם שהייה שקטה והפוגה.

אירועים קטנים במים

מתאים לקבוצה קטנה שרוצה לחוות יחד את המים : משפחה, חברים וחברות ועוד. דרך מרגשת לציין יחד אירועים וטקסי-מעבר כגון : ימי הולדת, מסיבת רווקות, לפני לידה.

צרו קשר

לקביעת סדרת טיפולים או מפגש בודד

*
*
סדנאות וקורסים למטפלים image