יוגה image
היוגה היא נתיב לטרנספורמציה נובעת; היא שיטתית ועם זאת מלווה בשאלה ובהשלה של תבניות. דרכה נחשף בהדרגה חיבור עמוק וחיוני אל עצמי, שהוא גם חיבור אחר אל העולם.

נתיב זה מזמין את המתרגל/ת למסע ברבדים של גוף-נפש-רוח. ביניהם, התרגול הפיזי הוא עולם ומלואו ועם זאת (רק) שער לעבור בו, בשזירה אל רבדים מעודנים של ההוויה.
אנו מתרגלים/ות תנועה ועצירה - מהגוף אל התודעה, בקשר עם הנשימה ובשימת-לב.

השלבים השונים באימון היוגה (ביניהם אסאנה, פראנאיאמה) נותנים פירות בהווה שהם גם כלים לשלב הבא (למי שבוחר/ת להעמיק במסע). אפשרויות חדשות מתגלות.
הלימוד אינו לשם צורה כזו או אחרת, אלא להפך - כל תבנית (כגון מנח גוף) נועדה לחשוף עקרונות שמבשילים ומאפשרים להניח לה, להשיל משהו מהדפוסים שלנו ולנוע הלאה.

דרך כך מתחזק ומתגמש הגוף והופך נבון ו"מחובר" יותר; משתנה איכות הנשימה; כוח החיים נע ונח בהרמוניה טבעית; ההכרה מתייצבת, מתבהרת ומתרחבת.
התנועה והעצירה ברבדים השונים של קיומנו נעשות טבעיות ויותר בתואם.


שאדו-יוגה היא שביל הווה של האתא יוגה, הנמשך ממסורת ה-Nath Yogies העתיקה. מייסד השיטה, Sundernath (שאנדור רמטה) נחנך במסורת זו ומעביר הלאה את עקרונותיה באופן חי, לאחר שאסף וגיבש כלים ללימוד סדור, צעד-צעד.
קיום שיטה חיה מחייב אותנו ליצור חיבור אותנטי, שיבטא הלימה בין המקור העתיק לביטוי העקרונות במציאות העכשווית. ניתן לראות דוגמאות לכך כאן: עוד על שאדו-יוגה.
אני שרויה בשאדו-יוגה, מתרגלת ולומדת באופן רציף משנת 2006; ב-2016 הוסמכתי על-ידי שאנדור רמטה ואמה בלנבס להוראת השיטה. 

לפני המפגש עם שביל זה תרגלתי ולימדתי באופנים אחרים. בין הסמכותיי :
  • מוסמכת כמורה בכירה ל"יוגה נשית" (עפ"י שיטת מירה ארצי פדן), כולל קורס "יוגה נשית רפואית". שפע מידע על השיטה אפשר למצוא כאן : אתר היוגה הנשית
  • מוסמכת בהדרכת יוגה לנשים בהריון ואחרי לידה (שני קורסי הסמכה, בגישות שונות), לימדתי קבוצות ייעודיות לכך במרכזי "דיאדה" ובאופן פרטי.
  • סיימתי בהצטיינות קורס מורים בוינגייט, בשנת 2004 (ויניוגה)

מודה למדריכיי בדרך היוגה, בעבר ובהווה: שאנדור רמטה ואמה בלנבס, סנדרה סבטיני, דודי מלכא, מירה ארצי פדן; לשותפיי במסע; לתלמידיי ולתלמידותיי.


קבוצות יוגה חדשות!

קורס "יסודות" בימי ראשון בערב - למתחילים/ות או לכל מי שרוצה לשוב ולגלות את עקרונות היסוד דרך תרגול בסיסי. קבוצה לנשים בלבד בימי רביעי בבוקר - מאפשרת התייחסות מעמיקה גם לשלבים השונים בחיי האישה, לאיזון הורמונאלי, למרחב הבטן התחתונה ולקרקעית האגן. מתאימה גם לנשים בהריון ולשומרות מסורת.

אני מאמינה כי אימון מתמיד, שיש בו אורך-רוח, מאפשר לרוח גם נחת.


מרבית השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות קבועות, 
תוך שימת-לב אישית, או בתהליכים פרטניים מתמשכים.
זוהי יצירה משותפת של מרחב המזמין התבוננות סקרנית, למידה מעמיקה והתמרה.
אני בוחנת ומדגישה במפגשים את ההתאמה לצרכים תרפויטיים, למחזוריות הטבעית (למשל, עונות השנה) ובפרט לשינויים במעגלי חייהן של נשים. מוקירה את האפשרות והמחויבות להעביר את הלימוד הלאה, לצעוד יחד בדרך הרחבה ולהתהוות איתה.

אשמח להפגש.

שיעורים קבוצתיים | שיעורים פרטניים | סדנאות